KONST / Ramar / Ram 13914178
*
nr 1391 4178
Ram
rokokostil, nutida, yttermått inklusive ram: 89x118 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 april 2021
kl 18:45:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/4 16:29:37
1
100 kr
13/4 22:14:01
2
150 kr
14/4 00:18:07
3
500 kr
18/4 10:13:07
4
450 kr
18/4 10:13:07
3
500 kr (Budbetjänt)
19/4 15:24:56
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida ram ramar rokoko rokoko-stil rokokostil
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:04
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:50
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:02
*
Ram
Läs om budbetjänten
nr 1391 4178
Ram
rokokostil, nutida, yttermått inklusive ram: 89x118 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 april 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/4 16:29:37 | 1 | 100 kr |
13/4 22:14:01 | 2 | 150 kr |
14/4 00:18:07 | 3 | 500 kr |
18/4 10:13:07 | 4 | 450 kr |
18/4 10:13:07 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
19/4 15:24:56 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida ram ramar rokoko rokoko-stil rokokostil
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:04 -
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:50 -
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:02